40.000 SKOELSKERE BRUGER ROCCAMORE - GRATIS LEVERING - 30 DAGE GRATIS RETUR - OPTJEN POINT I SHOELOVERS CLUB

Bestyrelseskandidater

I 2022 er blot 20 % af alle bestyrelsesmedlemmer i danske virksomheder kvinder. Én kvinde for hver fjerde mand. 
Fjerner man familietilknytninger, er andelen nede på blot 6 %.

Dette afspejler ikke, hvordan verden uden for bestyrelseslokalet ser ud. Det er spild af talent og potentiale. Og det kan vi gøre bedre.

Derfor inviterede roccamore til et 2-dages bestyreslesudannelses event i marts 2022.

Se optagelser fra eventet

Med vores uddannelsesevent i Børsen ønsker vi at gøre ord til handling, og få flere kvinder ind i bestyrelseslokalerne.

Derfor har vi listet de deltagere fra vores store bestyrelsesevent på Børsen i marts 2022 der er intereseret i bestyrelsesarbejde.  

Vil du også gerne med på listen kan du ansøge her.

Ansøg om at komme på listen

Kandidatlisten

Listen indeholder personer, der aktivt har søgt optagelse og dermed accepterer at blive kontaktet med henblik på bestyrelsesposter.
roccamore har intet ansvar iforbindelse med kandidaten eller bestyrelsen.
Ønsker du at blive slettet fra listen eller har du rettelser kan du kontakte customercare@roccamore.com

NAVN & LINKEDIN PROFIL

Astrid Thomas www.linkedin.com/in/astrid-thomas/
Camilla Lind www.linkedin.com/mwlite/in/camilla-l-64344344
Liv Stubbe Teglbjærg www.linkedin.com/in/livstubbeteglbjaerg
Linnea Kornum www.linkedin.com/in/linnea-kornum
Gisla Soltau Faber www.linkedin.com/in/gisla-soltau-faber-8408212
Marina Horneman www.linkedin.com/in/marinahorneman
Anne Marie Hyldgaard Jakobsen www.linkedin.com/in/anne-marie-hyldgaard-jakobsen-2bb8ab32
Rikke Holdgaard www.linkedin.com/in/rikke-holdgaard
Elisabeth Heimdal Wærsted www.linkedin.com/in/elisabeth-heimdal-wærsted-6a12848
Eva Harpøth Skjoldborg www.linkedin.com/in/eva-harpoeth-skjoldborg-879385
Maria Malala Waziri www.linkedin.com/in/mariamalalawaziri
Trine Munkemose www.linkedin.com/in/trine-munkemose-21889b7/
Berit Toft Fihl www.linkedin.com/in/berit-toft-fihl-131b9414/
Vibeke Rasmussen www.linkedin.com/in/vibekerasmussen/
Camilla Lind Søndergård www.linkedin.com/in/camilla-l-64344344/
Mette Hyldebjerg www.linkedin.com/in/mettehyldebjerg
Nicoline Mehlbye Tardini www.linkedin.com/in/nicolinetardini
Sara Kristensen www.linkedin.com/in/sara-kristensen-47aab716
Mette Yde www.linkedin.com/in/metteyde/
Dorte Birkebæk Agger www.linkedin.com/in/dorte-birkebaek-520bb41/
Camilla Schütt Magnussen www.linkedin.com/in/camilla-sch%C3%BCtt-magnussen-ab59812/
Gitte Gram Davidsen www.linkedin.com/in/gitte-gram-davidsen/
Tina Graven Østergaard www.linkedin.com/in/tinagravenoestergaard
Gry Guldberg www.linkedin.com/in/gry-guldberg-35b0b33/
Lene Fischermann www.linkedin.com/in/lenefischermann/
Marianne Stub Elnagdy www.linkedin.com/in/marianne-stub-el-nagdy/
Sofie Brammer www.linkedin.com/in/sofiebrammer
Tina Wilk www.linkedin.com/in/tinawilk/
Lisbeth S. Nielsen www.linkedin.com/in/lisbethsnielsen/
Sabrina Aranguiz de Jepsen www.linkedin.com/in/sabrina-aranguiz-de-jepsen/
Nikolaj Bebe www.linkedin.com/in/nikolajbebe/
Mona Tahtamouni Molin www.linkedin.com/in/mona-tahtamouni-molin-2a595a234/
Karina Krog www.linkedin.com/in/karina-krog-53927013a
Sona Margaryan Jørgensen www.linkedin.com/mwlite/in/sonamargaryan
Mille Herskind www.linkedin.com/in/milleherskind/
Mia-Louise Mailund Smith www.linkedin.com/in/mia-louise-mailund-smith-aba62a234
Pernille Sode www.linkedin.com/mwlite/in/pernille-sode-1ba13511
Maria Lund Jensen www.linkedin.com/in/marialundjensen/
Sanne Thougaard www.linkedin.com/in/sanne-thougaard-31796826
Astrid Skaarup Sigaard www.linkedin.com/in/astrid-skaarup-larsen-85291451/
Malene Abildstrøm www.linkedin.com/in/maleneabildstrom
Emilie Therese sylow www.linkedin.com/in/emilie-sylow-7651172/
Nazia Parveen DAd www.linkedin.com/in/naziaparveendad/
Jane Næsby www.linkedin.com/in/janenaesby/
Mette Grandjean-Thomsen www.linkedin.com/in/mette-gr%C3%B8nkj%C3%A6r-grandjean-thomsen-3b509b69
Marina Horneman www.linkedin.com/in/marinahorneman/
Monica Balle www.linkedin.com/monicatrabjergballe
Nicole Baandrup Nielsen www.linkedin.com/in/nicolebaandrupnielsen/
Semiha Andersen www.linkedin.com/in/semihaandersen/
Mette Heise www.linkedin.com/in/metteschouheise
Elise Hachmann-Nielsen www.linkedin.com/in/elise-hachmann-nielsen-076073a4/
Anett Lund-Nielsen www.linkedin.com/in/anettlundnielsen/
Cecilie Ingemann Henriksen www.linkedin.com/in/cecilie-ingemann-henriksen-8915921/
jeanett kaare www.linkedin.com/in/jeanettkaare/
Helle Thestrup Kloster www.linkedin.com/in/helle-thestrup-kloster/
Sanne Dalgaard Madsen www.linkedin.com/in/sannedm/
Anne Berggrein www.linkedin.com/in/anne-berggrein-7132912/
Dorte Kamper www.linkedin.com/in/dorte-kamper-6596075
Maria Baagøe Bove www.linkedin.com/in/maria-baag%C3%B8e-bov%C3%A9-11611687
Kitt Johansen www.linkedin.com/in/kittjohansen/
Nikoline Roos www.linkedin.com/in/nikoline-sofie-noohra-roos-507b60182/
Anna Kristin Visfeldt www.linkedin.com/in/annakristinvisfeldt
Birgit Winkel www.linkedin.com/in/birgit-winkel-97307115/
Mirjam Høffding Refby www.linkedin.com/in/mirjam-h%C3%B8ffding-refby-74b65b
Johanne Højlund www.linkedin.com/in/Johanne-Højlund-Soprano
Sonia Glubisz Crifling www.linkedin.com/in/sonia-glubisz-crifling-434513/
Ulla Gade Bisgaard www.linkedin.com/in/ullagadebisgaard/
Marianne Hald www.linkedin.com/in/marianne-hald-05a76b1/
Marianne Stub Elnagdy www.linkedin.com/in/marianne-stub-el-nagdy
Elena Alex www.linkedin.com/in/elena-alex
Beatriz Irastorza Mediavilla www.linkedin.com/in/beatriz-irastorza-mediavilla/
Christine Gasbjerg www.linkedin.com/in/christine-gasbjerg-a312942/
Nathali Pladsbjerg www.linkedin.com/in/nathalipladsbjerg
Geetha Selvakumar www.linkedin.com/in/geethaselvakumar/
Sarah Bernadette Stage High www.linkedin.com/in/sarah-bernadette-stage-high-0774211b5
Tine Rikke Jørgensen www.linkedin.com/in/tinerikkejorgensen/
Dorte Clausen www.linkedin.com/in/dorte-clausen-strategy-projectmanagement-pharmaceutical-industry
Julie Lund Christensen www.linkedin.com/in/julielundchristensen
Tanja Breum Nielsen www.linkedin.com/in/tanja-breum-nielsen-4a40872/
Rikke Stenlev www.linkedin.com/in/rikke-stenlev-389a504/
Maia Pedersen www.linkedin.com/in/maia-ortmann/
Maria Olsson www.linkedin.com/in/maria-louise-olsson-339a37b5/
Rikke Friborg www.linkedin.com/in/rikke-friborg-b892a68/
Neel Støier www.linkedin.com/in/neel-st%C3%B8ier-37a38b141/
Katja Nørrisgaard www.linkedin.com/in/katja-aaberg-n%C3%B8rrisgaard-1175112b
Alexandra Rosenberg Jørgensen www.linkedin.com/in/alexandra-rosenberg-310957a7
Tina Hjort Lykke www.linkedin.com/in/tina-hjort-lykke-582947b/
Nynne Lundt www.linkedin.com/in/nynne-lundt-5226153
Liv Palmelund Osborg www.linkedin.com/in/liv-palmelund-osborg-b8413332
Abelone Tholstrup Stein www.linkedin.com/in/abelone-tholstrup-stein-31227b1/
Nina Frydenlund Rose www.linkedin.com/in/ninarosedk/
Tanja Breum Nielsen www.linkedin.com/in/tanja-breum-nielsen-4a40872/
Maia Pedersen www.linkedin.com/in/maia-ortmann/
Rikke Holdgaard www.linkedin.com/in/rikke-holdgaard/
Elize Dimare www.linkedin.com/in/elize-langeland-dimare-growth-through-leadership-9172601
Heidi Svarre www.linkedin.com/in/heidisvarre/
Lina Petrova www.linkedin.com/in/linap/
Thea Lindholm www.linkedin.com/in/thea-lindholm-skaber-mentalt-b%C3%A6redygtige-virksomheder-93306b77/
Hanne Hjordt www.linkedin.com/in/hanne-hjordt/
Maja Lykkeberg Sloth Olesen www.linkedin.com/in/majalykkebergslotholesen
Mette Bjarløv www.linkedin.com/in/mette-bjelke-bjarl%C3%B8v-53a89920/
Maria Wriedt Jakobsen www.linkedin.com/in/maria-wriedt-jakobsen-4598094/
Tina Gaarn Christensen www.linkedin.com/in/tinagaarnchristensen/
Nina Elizabeth Liborius www.linkedin.com/in/ninaliborius/
Jacob Degn Andersen www.linkedin.com/in/jacobdegnandersen/
Irene Hossy www.linkedin.com/in/irene-hossy-7951786/
Ninette N F Chislett www.linkedin.com/in/ninettechislett/
Stine Sachse www.linkedin.com/in/stine-sachse-1377a232/
Camilla Emilie Haastrup-Nielsen www.linkedin.com/in/camilla-haastrup-nielsen/
Katrine Husum www.linkedin.com/in/katrinehusum
Ane Katrine Apel www.linkedin.com/in/anekatrineapel/
Else Nygaard Baasch www.linkedin.com/in/else-nygaard-baasch-3343593/
Henriette Dybkær www.linkedin.com/in/henriette-dybkaer/
Jeannette Ohrt www.linkedin.com/in/jeannetteohrt
Tina Nørregaard www.linkedin.com/in/tina-rytter-n%C3%B8rregaard-9977881
Sine Larsen www.linkedin.com/in/sine-larsen-247a0064/
Lisa Holmfjord www.linkedin.com/in/lisa-holmfjord-3850857/
Pia Kristina Steen Mackrill www.linkedin.com/in/pia-kristina-steen-mackrill-12b5265b/
Anette Steenberg www.linkedin.com/in/anette-steenberg/
Heidi Fobian Hansen www.linkedin.com/in/heidi-fobian-hansen-f%C3%A5-mere-energi-til-dine-medarbejdere-309ba9b
Tanja Thybo www.linkedin.com/in/tanja-thybo-0413041/
Pernille Korzon Dünwebw www.linkedIn.com/pernillekorzon
Christina Haslund www.linkedin.com/in/christina-sode-haslund-b830253
Helle Hjorting Damberg www.linkedin.com/in/helle-hjorting-damberg-66a44518/
Helle Rasmussen www.linkedin.com/in/helle-hansen-rasmussen-3b5b6a12/
Lars Embøll Nielsen www.linkedin.com/in/qkd
Sara Christina Martinez www.linkedin.com/in/saracmartinez/
Magda Skou www.linkedin.com/in/magda-skou-4004856/
Rikke Skovlund www.linkedin.com/in/rikkeskovlund
Sólvá Jakobsen www.linkedin.com/in/SolvaJakobsen
Karina Pultz www.linkedin.com/in/karinapultz/
Laura Klitten www.linkedin.com/in/klitten/
Annette Munkholm Christensen www.linkedin.com/in/annette-solh%C3%B8j-munkholm-christensen-19895910/
Chatrin Sjøstrøm www.linkedin.com/in/chatrin-sj%C3%B8str%C3%B8m-93809a3
Laura Louise Bjerregaard www.linkedin.com/in/laura-louise-bjerregaard-6ab9a6a7
Linda Skriver www.linkedin.com/in/lindaskriver/
Tove Brandt www.linkedin.com/in/tove-brandt-6940a03
Mette Oxholm www.linkedin.com/in/metteoxholm/
Tina Ravbjerg www.linkedin.com/in/tina-ravbjerg-a905831/
Marianne Lilholt www.linkedin.com/in/m-lilholt/
Kit Faber Boesdal www.linkedin.com/in/kitfaberboesdal
Beate Cecilie Stampe www.linkedin.com/in/beatececiliestampe/
Tine Steen Erichsen www.linkedin.com/in/tine-steen-e-71a4b63/
Kit Faber Boesdal www.linkedin.com/in/kitfaberboesdal/
Caroline Rosberg www.linkedin.com/in/caroline-rosberg-4978111
Saila Roitto www.linkedin.com/in/saila-roitto-b067333
Helle Fuhrmann www.linkedin.com/in/helle-fuhrmann-989399/
Tanja Villumsen www.linkedin.com/in/tanjavillumsen
Adriana Maria Hansen www.linkedin.com/in/adrianamariahansen
Rikke Gulddal Christensen www.linkedin.com/in/rikke-gulddal-bb18445
Elena Alexandersen www.linkedin.com/in/elena-alex
Katherina Hansen www.linkedin.com/in/katherinahansen
Heidie Lykke www.linkedin.com/in/heidie-lykke/
Annika olsson www.linkedin.com/in/annika-olsson-9904971a
Stine Rude Voldborg www.linkedin.com/stine-rude-voldborg-b139269
Lene Løvbjerg Smidstrup www.linkedin.com/in/leneloevbjergsmidstrup
Annika olsson www.linkedin.com/in/annika-olsson-9904971a
Solveig Tangen Møller www.linkedin.com/in/solveiglouisetangen
Nicoline Mehlbye Tardini www.linkedin.com/in/nicolinetardini
Adriana Maria Hansen www.linkedin.com/in/adrianamariahansen/
Christel Trøstrup www.linkedin.com/in/christel-tr%C3%B8strup-ph-d-1b53438
Charlotte Deleuran www.linkedin.com/in/charlottedeleuran/
Mette Thorn www.linkedin.com/in/tina-ravbjerg-a905831/
Anita Johansen www.linkedin.com/in/anita-johansen-837a792

Women on Board er et tilsvarende initiativ fra Dansk Industri.
 Her kan du søge om optagelse i Women on board-databasen >>